W niedziele 10 maja 2026 r. na strzelnicy LOK we Wrześni odbył się turniej strzelecki o tytuł Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. Zawody rozpoczęły się uroczystą zbiórką, na której zostały omówione warunki, regulaminy oraz bezpieczeństwo strzelań. Królem Kurkowym KBS Witkowo na rok 2026 został Brat Marcin Muszyński. Tytuł Pierwszego Rycerza wywalczył Brat Maciej Chosiński, a Drugiego Rycerza Brat Wiktor Knast. W strzelaniu do tarczy ufundowaną przez Brata Mieczysława Knast - Króla Kurkowego KBS Witkowo A.D. 2025 wygrał Brat Witold Wiśniewski zdobywając 28 punktów. Drugie miejsce zajął Brat Janusz Wąsowski z wynikiem 22 punktów, a trzecie Brat Wiktor Knast również z wynikiem 22 punktów. Do tarczy z okazji 15. rocznicy reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie pierwsze miejsce zajął Brat Mieczysław Knast z wynikiem 46 punktów. Drugi był Brat Marcin Muszyński z wynikiem 44 punktów a trzecie Brat Andrzej Malik uzyskując 42 punkty. Nagrody do Tarczy Rocznicowej sponsorował Brat Aleksander Mitkowski. Na koniec zawodów wszyscy strzelali do Kura, którego zestrzelił Brat Jan Wawrzyniak. Drugie miejsce zajął Brat Paweł Lisiak, a trzecie Brat Henryk Flieger. Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za miłą atmosferę na strzelnicy. Zapraszamy do galerii. Autor zdjęć Igor Induła.





